Takeoffs and Landings
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Takeoffs and Landings

24,15 € (inkl. MwSt.) 23,00 € (o. MwSt.)
23,00 € (netto)
block Dostępne na zamówienie!
Schließen

Starty i lądowania Leightona Collinsa - kluczowe manewry i wszystko pomiędzy zapewnia fachowe, sprawdzone w locie techniki, których piloci potrzebują w tych krytycznych fazach lotu, w każdym przypadku przylotu i odlotu, VFR i IFR, pojedyncze i podwójne, wyposażenie trzykołowe i tailgagger . Wracając do druku, ten ożywiony klasyk lotniczy opowiada o realiach latania na lotnisko i o wyjeździe z lotniska, o praktycznych sprawach bezpiecznego i umiejętnego startu i lądowania za każdym razem.

Klasyczny tekst Collinsa jest pełen analiz i wglądu w każdy start i lądowanie - nie tylko dlaczego tak się dzieje, ale jak manipulować czynnikami w celu uzyskania pożądanych rezultatów. Przycinanie, wyczucie kontroli, migotanie, korygowanie niedoskonałości, charakterystyka projektu samolotu, warunki atmosferyczne, umiejętności pilota lub jego brak, konstrukcja lotniska, trendy lotów - wszystko to jest tutaj, z naciskiem na unikanie przeciągnięcia / wirowania i nieodłączne ryzyko lotu nisko i powolny. Czytelnicy znajdą pięć różnych sposobów lądowania, trzy sposoby lądowania przy bocznym wietrze, doskonały opis lekkiego bliźniaka przy starcie z jednym silnikiem oraz relację z doskonałego lotu i dobrego lądowania od startu do zatrzymania.

Oprócz ponad półwiecznego osobistego doświadczenia Collins dzieli się wskazówkami i tajemnicami z obserwacji pilotów linii lotniczych podczas ich rutynowych lotów sprawdzających, czytania podręczników wojskowych, uczestnictwa w programach szkoleniowych producenta i wywiadów z think tankami lotniczymi: Bob Buck, Fred Weick, Howard Piper, William Lear, itp. Przedmowa książki autorstwa Wolfganga Langewieschego, autora Stick and Rudder. Syn Collinsa, autor lotnictwa Richard L. Collins, pisze notatkę otwierającą nowy druk, a nowe zdjęcia w całości autorstwa Toma Lipperta.

Leighton Collins znajduje odzwierciedlenie w tej książce: praktyczny, przystojny, realistyczny i autorytatywny. Leighton po raz pierwszy solo w 1929 roku w dwupłatowcu z otwartym kokpitem. Założył magazyn Air Facts, który redagował i wydawał niemal samodzielnie przez 35 lat, magazyn powszechnie uznawany za pionierską siłę w zakresie poprawy rekordu bezpieczeństwa lotniczego. Chociaż napisał rozdział do Stick and Rudder, klasycznego podręcznika lotniczego Langewiesche, Takeoffs and Landings był pierwszą książką w długiej karierze pisarskiej pana Collinsa.

ASA-TO-LDG
5900003674107
9781560275558